ДАЮ 100 БАЛОВ!!!!! СРОЧНО!!! ПОМОГИТЕ ПЖ!!!
1. Як Іван Мазепа пов\'язаний з Білою Церквою та Білоцерківщиною? Що Іван Мазепа збудував в Білій Церкві?
2. Як розгорталася козацько селянськ війна під проводом Семена Палія у 1702-1704 роках на Білоцерківщині?
3. Біла Церква за часів гайдамацьких рухів та Коліївщини.
4. Біла Церква та білоцерківське староство за часів графів Браницьких у 18 столітті.
Ответ
0.8/5 (6 оценок)
6
aester 2 года назад
Светило науки - 1 ответ - 0 раз оказано помощи

Ответ:

Объяснение:

1. Мазепа збудував церкву. У 1706 році зведення великої кам'яної церкви почав на батьківщині — у Білій Церкві. Але риваві події 1708 року та подальша передача міста Польщі так і залишили цю споруду недобудованою. До наших днів дожила лише частина тієї церкви, що має назву Микільська.

2. Восени повстанці захопили Білу Церкву, Немирів, Бердичів, Бар та інші міста. 1703 р. війська Речі Посполитої, здолавши опір українських повстанців, установили контроль над Поділлям та Брацлавщиною, але Київщина залишалася під владою повстанців. 1704 р. гетьман Іван Мазепа з українським військом перейшов на Правобережжя і встановив контроль над Київщиною та сусідніми територіями.

3. Впродовж XVIII ст. Біла Церква часто була свідком народних повстань, вінцем яких стала Коліївщина. Під час повстання місто, у якому перебував гарнізон московської регулярної армії, штурмували козаки Микити Швачки, Андрія Журби та Івана Бондаренка[17]. За придушення Коліївщини великий коронний гетьман Ксаверій Браницький у 1774 році отримав одну з найбагатших у Речі Посполитій королівщин — Білоцерківське староство. Наприкінці 1778 р. він вступив у володіння цими маєтками, які відтоді називалися Білоцерківським графством, та збудував тут згодом палац.

4. Браницькі мали неоднозначний вплив на свою головну резиденцію. Вони зробили Білу Церкву містом, яке втратило будь-яке адміністративне значення для держави. За наказом Катерини ІІ і не без «указки» Браницьких замок було зруйновано, Білоцерківське староство ліквідували, повітовий центр перенесли до Василькова.